Požár kuchyně likvidovaly čtyři jednotky hasičů

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.03.2022 | Ústí nad Orlicí/ Pardubický kraj
Požár kuchyně likvidovaly čtyři jednotky hasičů

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v neděli 27. března odpoledne požár, který vypukl v kuchyni jednoho bytu bytového domu v Ústí nad Orlicí. V době vzniku požáru uvnitř bytu nikdo nebyl. Hasiči museli plameny zlikvidovat a z dalších bytů zasažených silným kouřem evakuovat tři osoby. Plameny poškodily kompletně celou kuchyň a černý dým, tedy zplodiny hoření, poničil zbylé vybavení bytu. Při požáru naštěstí nebyl nikdo zraněn. Škoda, dle vyšetřovatele příčin vzniku požáru, byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši zhruba 2 miliony korun. K určení přesné příčiny vzniku požáru si vyšetřovatel na místo přizval odborníky z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje