Požár nákladního automobilu zablokoval frekventovanou silnici u Moravské Třebová

HZS Pardubického kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

31.05.2017
HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy
K požáru nákladního automobilu vyjížděli ve středu 31. května v 11.01 hodin profesionální hasiči z Moravské Třebové a Svitav a dále dobrovolní hasiči ze Starého Města. Při příjezdu hasičů byla již celá kabina vozu v plamenech. Z automobilu unikaly provozní kapaliny, které hasiči zachytávali pomocí sorbentu. V nádrži bylo ještě zhruba 200 litrů. Velké množství nafty  přečerpali hasiči do přivezených nádob.
g.jpg
Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 11.16 hodin. Automobil hořel na silnici I/35, která byla při likvidaci události obousměrně uzavřena. Škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun (škoda na vozidle včetně přepravovaného nákladu, kterým bylo oblečení a obuv). Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada v motorovém prostoru.
ViewImage-aspx.jpg
Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubický kraj