Požár pokoje v ubytovně způsobila nedbalost

Požár pokoje v ubytovně způsobila nedbalost
pozarW.png
Územní odbor Chrudim
K bývalému hotelu Central do Chrudimi vyjížděli v úterý 19. března 2019 v 7.17 hodin hasiči. Na místo byly povolány čtyři jednotky hasičů – profesionální z Chrudimi a dobrovolné z Chrudimi, Slatiňan a Topole. Hasiči museli z objektu evakuovat celkem 10 osob a 2 osoby ze stříšky.
evakuace-3.jpg
Hasiči dostali požár pod kontrolu v 7.33 hodin a zcela ho zlikvidovali v 8.10 hodin. Podle slov vyšetřovatelky hasičů ponechal muž svíčky na parapetu okna ubytovny a z místnosti odešel. Plameny poškodily nejen okno, u něhož popraskalo sklo, ale také postel i lednici.

ViewImage-(1).jpg

vysetro.jpgVyšetřovatelka hasičů udělila muži na místě blokovou pokutu za jeho nedbalostní jednání. Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 milionů korun.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje