Požár rodinného domu při kterém byl popálen muž vznikl od žhavého popela

Požár rodinného domu při kterém byl popálen muž vznikl od žhavého popela
pozar-ohen3.png
Územní odbor Svitavy
Požár garáže, stodoly i obytné části rodinného domu likvidovali ve čtvrtek 29.listopadu 2018 v 9.13 hodin hasiči v Němčicích na Svitavsku. Na místě zasahovalo 6 jednotek hasičů (profesionální z Ústí nad Orlicí a Litomyšle a dále dobrovolné z Horní Sloupnice, České Třebové, Němčic a jednotka SŽDC Česká Třebová).

ViewImage-(3.jpg

zachrana-XY.jpg
Při likvidaci požáru byl nalezen popálený muž, který byl předán do péče zdravotníků a následně vrtulníkem transportován do nemocnice. V místě požáru byla uzavřena silnice, a to z důvodu neprůjezdnosti. Na svrtul2.jpgilnici totiž musela stát mobilní hasičská technika, která se nedostala blíže k hořícímu objektu. Požár se podařilo lokalizovat v 11.22 hodin a zcela zlikvidován byl v 12.36 hodin. Při požáru uhořela domácí zvířata (slepice a koza).

ViewImage-(2.jpg

vysetovani.jpgNa místo se dostavila vyšetřovatelka požáru, která zjišťovala příčiny vzniku požáru. Vyšetřování ukázalo, že požár vznikl od žhavého popele, který byl uložen v plastové popelnici.

vykricnik5.jpg popelnice4.jpgVyšetřovatelka hasičů ze Svitav dodává, že požárů popelnic v těchto dnech opravdu přibývá.  „Evidujeme obrovský nárůst požárů plastových popelnic i kompostérů. Lidé jsou neukáznění a vysypávají žhavý popel do plastových nádob či popelnic,“ říká por. Ing. Alena Cejpová, vyšetřovatelka hasičů ve Svitavách.

penize1.pngŠkoda byla předběžně vyčíslena na 3 miliony korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 100 tisíc korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje