Požár rodinného domu zachvátily plameny

12.06.2017
Požár rodinného domu zachvátily plameny
HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice
K požáru rodinného domu do Přelouče vyjíždělo v sobotu 10. červena v 23.19 hodin sedm hasičských jednotek. Při příjezdu hasičů byl již objekt ve třetí fázi požáru, tedy ve fázi, kdy jsou již požárem intenzivně zachváceny všechny hořlavé předměty v prostoru objektu. Velitel zásahu si na místo nechal povolat výškovou techniku proto, že se postupně začal bortit strop a hasiči mohli zasahovat pouze pomocí výškové techniky a nastavovacích žebříků. Uvnitř se nenacházela žádná osoba.  Hasiči museli postupně rozebrat část střechy a z domu bylo nutné vynést dvě tlakové lahve tak, aby nedošlo k explozi.
f.jpg
Požár hasiči dostali pod kontrolu v 00.38 hodin. Pomocí termokamery byla odhalena všechna skrytá ohniska, která byla následně uhašena. Požár byl zlikvidován v 1.11 hodin. Do ranních hodin bylo místo události střeženo místní dobrovolnou jednotkou. V neděli dopoledne byla rozebírána ještě střešní konstrukce. A na místě byl i statik. Událost ze strany hasičů byla ukončena v neděli 11. června v 12.15 hodin. Vyšetřovatel hasičů nyní zjišťuje, co bylo příčinou vzniku požáru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1 milion korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši půl milionu korun.
Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje