Požár stodoly likvidovalo devět jednotek požární ochrany

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.03.2022 | Bousov/ Pardubický kraj
Požár stodoly likvidovalo devět jednotek požární ochrany

Devět jednotek požární ochrany likvidovalo v úterý 29. března v 5.21 hodin požár stodoly v Bousově na Chrudimsku. Při příjezdu hasičů byla již celá střecha v plamenech. Hasiči nasadili potřebný počet proudů vody k likvidaci požáru. Plameny hasiči zkrotili v 5.50 hodin. Poté bylo nutné rozebrat střešní krytinu, provést dohašení skrytých ohnisek a vyklidit půdní prostory stodoly. Velitel zásahu nechal zřídit i čerpací stanoviště pro dopravu vody na místo požáru z nedaleké požární nádrže v Tuchově.

Na místě dopoledne pracovali vyšetřovatelé hasičů, ale i odborníci z oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč. Byly odebrány vzorky, které poputují na expertízu. Příčina vzniku požáru je stále vyšetřována a škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 3 miliony korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje