Požár střechy likvidovalo pět jednotek hasičů

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.03.2023 | Zaječice/ Pardubický kraj
Požár střechy likvidovalo pět jednotek hasičů

K požáru střechy rodinného domu do Zaječic vyjíždělo v pondělí 13. března v 7 hodin ráno pět jednotek hasičů. Po příjezdu první jednotky na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár trámů. Hasiči dostali požár pod kontrolu 15 minut od nahlášení události na operační a informační středisko hasičů a v 8.15 hodin byl požár zcela zlikvidován.

Vyšetřovatel hasičů pracuje prozatím s dvěma verzemi příčin vzniku požáru. „Na místě jsem odebral vzorky, které poputují na expertízu. Nyní máme stanoveny dvě verze příčin vzniku požáru – jednou z nich je zalétlá jiskra z komína pod eternitovou střechu nebo může být příčinou vzniku požáru i závada na elektroinstalaci,“ říká k případu por. Miloš Kratochvíl, DiS., vyšetřovatel hasičů územního odboru HZS Chrudim. Výše škody není v tuto chvíli vyčíslena.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje