Požár střechy stodoly likvidovalo pět jednotek

14.06.2019 | Pomezí/Pardubický kraj
Požár střechy stodoly likvidovalo pět jednotek

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Pět jednotek hasičů likvidovalo ve čtvrtek od odpoledních hodin požár střechy stodoly v Pomezí na Svitavsku. Pod střechou na půdě stodoly bylo uskladněno seno. Hasiči ihned nasadili 4 proudy C, nechali vypnout elektrický proud a požár se snažili dostat pod kontrolu. To se jim podařilo v 17.25 hodin, což je asi 2,5 hodiny od nahlášení události na krajské operační a informační středisko hasičů.

Jednotky musely postupně rozebrat střechu a vyskladnit seno. Výšková technika byla nasazena k rozebrání střešní krytiny. Požár poničil téměř celou střechu stodoly, ale i kus střechy nad obytnou části domu.

Vyšetřovatelka hasičů na místě zjišťovala, co způsobilo požár. S největší pravděpodobností se jednalo o samovznícení čerstvého letošního sena. Škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun.

Poslední jednotky se na své základny vracely až kolem 22.10 hodin.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje