Požár v panelovém domě v Pardubicích

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

23.09.2020 | Pardubice/ Pardubický kraj
Požár v panelovém domě v Pardubicích

Obyvatelé panelového domu na sídlišti v Polabinách v Pardubicích zažili pernou noc. Důvodem byl požár v technické místnosti, který byl nahlášen na operační středisko hasičů ve 23.28 hodin. Na místo se dostavily tři jednotky hasičů a další složky IZS.

Kouř byl tak silný, že již nebylo možné evakuovat obyvatele schodištěm. Lidé byli právě kvůli silnému dýmu vyzváni, aby vyšli na balkon. Hasičům se podařilo evakuovat asi 15 osob před požárem, z nichž část musela být evakuována pomocí automobilového žebříku.

Po likvidaci požáru jednotky dům odvětraly a obyvatelé se mohli krátce po půlnoci vrátit do svých domovů.

Díky včasnému zásahu hasičů nebyl nikdo zraněn.

Na místo se dostavila vyšetřovatelka požárů, která nyní zjišťuje přesné příčiny tohoto případu i výši škody.

Foto: Městská policie Pardubice

Jana Poláková – asistentka, HZS Pardubického kraje