Požár v zemědělském družstvu

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.09.2023 | Trpín/ Pardubický kraj
Požár v zemědělském družstvu

K požáru v zemědělském družstvu obce Trpín vyjížděly dne 27.9.2023 v 12:07 hod. čtyři jednotky hasičů.

Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn, příčinou vzniku požáru byla technická závada na stlacím voze. Zaměstnanci kravína na nastalou situaci zareagovali duchapřítomně. Při spatření kouře, na voze plném slámy, rychle vyjeli ven z kravína a vůz začali hasit přenosnými hasícími přístroji. V té době už na pomoc přispěchali hasiči z JSDHO Trpín, Bystré, Svojanov a profesionální jednotka z HS Polička.

Hasiči k likvidaci požáru použili dva proudy. Velitel zásahu nařídil průzkum objektu termokamerou, odkud traktor se stlacím vozem vyjel, vše bylo v pořádku a místo bylo písemně předáno majiteli.

Vše dopadlo tak dobře, že kravičky ani nezaznamenaly nic neobvyklého a dál spokojeně přežvykují a odpočívají.

kpt. Mgr. Jakub Stryka - zastupující tiskový mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje