Požár ve výrobním objektu likvidovalo pět jednotek požární ochrany

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

15.05.2021 | Běstovice/ Pardubický kraj
Požár ve výrobním objektu likvidovalo pět jednotek požární ochrany

Pět jednotek hasičů likvidovalo od pátečního poledne požár ve výrobně krmných směsí v Běstovicích na Orlickoústecku. Hasiči po svém příjezdu evakuovali 6 osob. Velitel zásahu nechal na místo povolat zdravotnickou záchrannou službu, protože jedna osoba se nadýchala jedovatých zplodin hoření. Před příjezdem zdravotníků hasiči poskytli postižené osobě kyslíkovou terapii. Požár zasáhl sedmipodlažní silo – výrobní linku a násypku na granule. Plameny se šířily také vzduchotechnikou, kterou bylo nutné postupně rozebrat.

Požár hasiči dostali pod kontrolu 30 minut od nahlášení události na operační a informační středisko a zcela zlikvidován byl v 15.21 hodin.

Příčiny vzniku požáru na místě zjišťoval vyšetřovatel příčin požáru a na pomoc si povolal i vyšetřovací skupinu z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč. Příčina vzniku požáru je v tuto chvíli stanovena ve verzích – buď za požárem stojí cizí předmět ve stroji, nebo ho způsobila technická závada na elektroinstalaci nebo nedbalost zaměstnanců. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 milionů korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 200 milionů korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje