Přes Českou republiku se přehnal z neděle na pondělí silný vítr

24.02.2020 | Pardubický kraj
Přes Českou republiku se přehnal z neděle na pondělí silný vítr

HZS Pardubického kraje

Přes Českou republiku se přehnal z neděle na pondělí silný vítr Julie a napáchal nemalé škody.

Vítr zasáhl i Pardubický kraj. Od vydání výstrahy ČHMÚ, tedy od neděle 23. února 11 hodin do pondělí 24. února do 7 hodin ráno zasahovali hasiči celkem u 156 výjezdů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se převážně o spadlé stromy, polámané větve, utržené plechy ze střech a spadlé dráty elektrického vedení.

Létající plechy ze střechy u restaurace v Pardubicích na Třídě Míru odklízeli hasiči kolem půlnoci. Jednalo se o uvolněné plechy ze střechy v délce zhruba 40 m. Osm kusů již leželo na zemi a je štěstí, že odlétávající plechy nikoho neporanily.

Vzhledem k silnému větru hasiči nemohli ustavit výškovou techniku, a tak museli povolat lezeckou skupinu, která se dostala na střechu vikýřem a pomocí hřebíkovačky plechy připevnili. Nebezpečný prostor označili páskou a informovali majitele.

V Radiměři majiteli uletěla dokonce celá garáž, hasiči museli garáž zajistit a demontovat.

por. Bc.Vendula Horáková, tisková mluvčí

Jana Poláková