Při nehodě autobusu na Pardubicku se zranilo mnoho cestujících

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

Při nehodě autobusu na Pardubicku se zranilo mnoho cestujících

bus43.png
K nehodě autobusu na silnici I/36 mezi obce Časy a Holice vyjížděli ve čtvrtek 18. října 2018 v 15.04 hodin profesionální i dobrovolní hasiči.

s.jpg

hasic-auto5E.jpgNa místě zasahovalo pět jednotek hasičů (profesionální z Holic a Pardubic a dobrovolné z Dašic, Holic a Chrudimi). Po příjezdu na místo hasiči vytahovali zraněné osoby z autobusu, který skončil mimo silnici v poli a na boku.

aa.jpg

Na místo byl povolán i kontejner nouzového přežití i evakuační autobus. Jednalo se o linkový autobus, ve zdravot-pomc44.pngkterém cestovalo kolem 60 osob. Na místě bylo velké množství zraněných osob, které hasiči spolu se zdravotnickou záchrannou službou třídili pomocí metody START.

evakuacni-bus.jpgkontejner-evak-prez.jpg

vrtulnik5.jpgJedna osoba byla vrtulníkem transportována de nemocnice. Evakuačním autobusem jsme zraněné osoby převáželi do nemocnice.

ViewImage-aspx.jpg

Svědci nehody uváděli, že autobusu pravděpodobně praskla pneumatika. Přesné příčiny nehody vyšetřují depositphotos_28722659-stock-illustration-black-terrain-tyre-symbol.jpgpolicisté. Na místo se ve večerních hodinách dostavila specializovaná firma, která obrátila autobus zpět na kola a vytáhla na vozovku.

ss.jpg

informa1.png(Metoda START  - S – snadná, T – terapie, A – a, R – rychlé, T – třídění, která se používá pro třídění osob postižených mimořádnou událostí v případě většího počtu obětí (zpravidla nad 10 obětí), kdy je nedostatek zdravotnického personálu vzhledem k počtu obětí. Cílem je vždy stanovit prioritu transportu obětí na stanoviště třídění raněných v prostoru pro poskytnutí zdravotní péče, kde je jim poskytována odborná zdravotnická péče ze strany zdravotnické záchranné služby).

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje