Při střetu dvou dodávek bylo zraněno šest osob

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.04.2022 | Žamberk/ Pardubický kraj
Při střetu dvou dodávek bylo zraněno šest osob

K dopravní nehodě na silnici z Líšnice do Pastvin spěchaly v pondělí 4. dubna po 16. hodině tři jednotky hasičů. Jednalo se o čelní střet dvou dodávek. Uvnitř vozů zůstalo zaklíněno 6 osob. Hasiči postupně vyprostili z havarovaných vozů všechny osoby. „V modré dodávce cestovaly čtyři osoby, dvě osoby jsme vyprostili. Bylo podezření na poranění páteře a hrudníku. Použili jsme páteřní desku. Vozidlo jsme museli stabilizovat pomocí stabilizační tyče, aby nedošlo k jeho převrácení,“ uvedl k zásahu jeho velitel nprap. Tomáš Lehký ze stanice v Žamberku. Na místě byl i vrtulník letecké záchranné služby, který transportoval na traumacentrum do Hradce Králové. Další osoby byly převezeny sanitními vozy do nemocnic v Hradci Králové, Litomyšli a do Ústí nad Orlicí. Při nehodě zemřel převážený pes.

Silnice byla po dobu zásahu uzavřena. Příčiny nehody vyšetřují policisté.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje