První zásahy v novém roce jsou různorodé

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

03.01.2022 | Pardubický kraj
První zásahy v novém roce jsou různorodé

V první den Nového roku 2022 jsme zaznamenali 34 událostí. Jednalo se zejména o technické pomoci a požáry popelnic od dalších posilvestrovských ohňostrojů. Na kontě už máme také jednu záchranu srnky v Brozanech na Pardubicku. Srnka se propadla pod tenkým ledem rybníku. Hasiči oblečeni do speciálních obleků na člunu dopluli k srnce, která byla velmi podchlazená. Srnku jsme pořádku převezli na břeh. Na místo jsme povolali městskou policii, aby srnu převezli na veterinární stanici.

Za to 2. ledna 2022 chrudimští profesionální a dobrovolní hasiči už neměli koho zachraňovat z místního rybníčku v městském parku. V rybníku byla zřejmě zkažená voda a v ní bohužel uhynulé ryby. Hasiči ryby sesbírali a odvezli. Na místo byl povolán zástupce města. Příčiny úhynu jsou vyšetřovány.

K požáru karavanu do Opatovic nad Labem byli hasiči přivoláni 2. ledna v odpoledních hodinách. Bylo podezření, že se uvnitř nachází osoba, to se ale naštěstí nepotvrdilo. Z karavanu byla vynesena 2kg propan-butanová lahev. Na místě je v tuto chvíli vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje, co bylo příčinou vzniku požáru a výši škody.

Foto: HZS Pardubického kraje

Foto úhyn ryb - JSDHO Chrudim