Rozsypané plechy v Nové Vsi u Zámrsku

03.03.2022 | Nová Ves/ Pardubický kraj
Rozsypané plechy v Nové Vsi u Zámrsku

HZS Pardubického kraje - ÚO Ústí nad Orlicí, ÚO Pardubice

Hasiči ze stanice  Vysoké Mýto a ze stanice Pardubice vyjížděli dnes po sedmé hodině ranní k rozsypanému nákladu na kruhovém objezdu v Nové Vsi u Zámrsku.  Řidiči kamionu se při odbočování ze směru od Vysokého Mýta na Chrudim uvolnili kurtovací popruhy, které jistily 3  palety s válcovanými plechy. Ty protrhly plachtu návěsu a  vysypaly se na vozovku. Současně s kamionem nejelo zrovna žádné vozidlo, takže nedošlo k poškození dalších vozidel ani zranění  účastníků silničního provozu. Hasiči z Vysokého Mýta chtěli nejdříve odklidit rozsypaný náklad  vysokozdvižným vozíkem, ale plechy byly na tento druh vozidla těžké. Jedna paleta vážila 2500 kg . Na místo byla tedy ještě povolána jednotka z Pardubic s nakladačem Bobcat a tím se nakonec podařilo  rozsypaný náklad z vozovky odstranit a naložit zpět na kamion, který mohl po zabezpečení plechů odjet po vlastní ose. Během odstraňování překážek z vozovky byla na místě řízená doprava kyvadlově.

Zdroj: HZS Pardubického kraje