Série požárů kontejnerů

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

04.11.2019 | Pardubice/Pardubický kraj
Série požárů kontejnerů

K sérii požárů kontejnerů vyjížděli o víkendu profesionální hasiči z Pardubic. V sobotu 2. listopadu zasahovali hasiči v 22.13 hodin nejprve v ulici Jiřího Tomana, kde hořel jeden kontejner. Požáru si ještě před příjezdem hasičů všimli návštěvníci nedaleké vinárny a požár uhasili. Od tohoto požáru hasiči přejížděli do ulice Družby, kde opět hořel kontejner. O pár minut později přejížděli hasiči k požáru do ulice Ohrazenická, kde hořely kontejnery na třech místech. Dalším místem byla ulice Na Labišti, kde byly poškozeny další kontejnery. Poslední ulicí, kde doutnal kontejner, je ulice Mladých v Pardubicích.

Celkem bylo za sobotní noc poškozeno 10 kontejnerů. „Škoda je předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun. Uchránit se hasičům podařilo majetek ve výši 200 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru je s největší pravděpodobností úmysl,“ upřesňuje informace por. Aleš Janda, DiS., vyšetřovatel hasičů HZS Pardubického kraje.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje