Silný vítr a sníh komplikují dopravu v našem kraji

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.02.2020 |  Pardubický kraj
Silný vítr a sníh komplikují dopravu v našem kraji

Český hydrometeorologický ústav varoval před silným větrem. Ten v našem kraji může v nárazech dosahovat až 90 km /h. Hasiči jsou již od 11 hodin v terénu. Nejprve hasiči odstranili spadlý strom na vozovku v Nových Hradech. V Labské Chrčici, Jevíčku i Svitavách hasiči rozřezávali pomocí motorových pil spadlé větve i celé stromy. Štěstí měli nejen řidiči autobusů, ale i cestující, když strom zatarasil část autobusového nádraží a nikoho nezranil. Hasiči strom rozřezali a místo zabezpečili páskou.

Začít má také chumelit. Což se už potvrzuje v oblastech Svitavska, Orlickoústecka a Chrudimska. Na Poličsku už hasiči vyprošťují kamion s návěsem celý zapadlý v příkopu. Hasiči z Hlinska zasahovali u nehody osobního vozu, se kterým řidič narazil čelně do stromu. Při nehodě byly dvě osoby zraněny.

Při nové sněhové pokrývce nemějte těžkou nohu na plynu a buďte na sebe opatrní.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje