Silný vítr zaměstnává hasiče

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

30.09.2019 | Pardubický kraj
Silný vítr zaměstnává hasiče

Hasiči v Pardubickém kraji evidují v pondělí 30. září od 6 hodiny ranní do 10 hodiny již 24 výjezdů v souvislosti se silným větrem.

Varování hydrometeorologů kvůli silnému větru je v platnosti již od 2 hodiny ranní. Vítr nad naším územím zesiloval a v nárazech má rychlost i kolem 25 m/s (90 km/h), na horách kolem 30 m/s (110 km/h).

Hasiči zasahovali zejména u popadaných stromů a polámaných větvích na komunikacích, ale i spadlý strom na koleje ve Starých Jesenčanech. Další strom spadl na trať v Rosicích. V těchto případech na místě zasahovala jednotka hasičů SŽDC Nymburk.

Stromy při pádech ničily i dráty elektrického vedení. Motorové pily hasičů se nezastavily a byly v provozu v lokalitách Kladruby nad Labem, Lázně Bohdaneč, Semtín, Chrudim (2x), Nemošice, Zámrsk – Janovičky, Horka, Řetová, Pardubice (2x), Korouhev, Velká Skrovnice, Jezbořice.

V Pardubicích, v ulici Za Kopečkem, na podmáčeném svahu hrozily pádem stromy na dům. Několik polámaných větví hasiči odstranili se střechy a dále spěchali na odstranění spadlého stromu na dráty elektrického vedení do Chrudimské ulice v Pardubicích.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje