Sníh komplikuje dopravu v Pardubickém kraji

HZS Pardubického kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

03.01.2018
Sníh komplikuje dopravu v Pardubickém kraji

Sněžení začíná pomalu komplikovat dopravu i v Pardubickém kraji.

Hasiči hned ráno, 3.ledna 2018, v 8.39 hodin zasahovali hasiči z Lanškrouna a Ústí nad Orlicí u dopravní nehody osobního vozu, které v České Třebové-Skuhrově narazilo do stromu a skončilo koly vzhůru. Řidič utrpěl zranění a byl předán do péče zdravotníků. Automobil po zadokumentování nehody hasiči vytáhli a otočili zpět na kola pomocí jeřábu.
aa.jpg

V Chrudimi-Vysočině hasiči vytahovali v 9.37 hodin vozidlo částečně sjeté do příkopu. V Nekoři hasiči pomáhali řidičce, která se s vozem převrátila na střechu. Žena pravděpodobně neutrpěla žádné zranění. Hasiči odstranili následky nehody a vrátili se zpět na stanici.

V Králíkách hasiči v 11. 07 hodin pomáhali kamionu, který se vzpříčil na kruhovém objezdu.

V Ústí nad Orlicí v 11.26 hodin zasahovali hasiči u nehody jednoho vozidla, se kterým řidička narazila do zdi. Ženu v šoku odvezla do nemocnice posádka zdravotnické záchranné služby.

Hasiči pomocí motorových pil odřezávali i několik popadaných stromů – v Třemošnici, Načešicích, Hnátnici i Bojanově.

Hasiči po poledni vytahovali zapadlé kamiony v Červené Vodě i Rudolticích. V 13.13 hodin zasahovali v Libchavách, kde se střetl kamion s osobním vozem. Nehoda se obešla bez vážného zranění.
aaaa.jpg

V Helvíkovicích hasiči pomohli vytáhnout vzpříčený kamion, který na zasněžené vozovce nemohl pokračovat dál.

V Kameničné pak vyprošťovali kamion, který se převrátil na bok.
aaaaaaa.jpg

Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude na severu a severovýchodě republiky během středy trvale sněžit.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje