Sníh v Pardubickém kraji potrápil řidiče.

HZS Pardubický kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.01.2019
Sníh v Pardubickém kraji potrápil řidiče.
  snih.gif
Sníh začíná komplikovat dopravu i v Pardubickém kraji. Za uplynulých 12 hodin hasiči likvidovali následky 7 nehod v souvislosti s čerstvou pokrývkou sněhu.

snih-(1).gif
V Litomyšli ve středu 2. ledna 2019 v odpoledních hodinách zasahovali hasiči u kolize nákladního automobilu. Řidič byl z kabiny vozu vyproštěn bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení. Hasiči řidiči ošetřili tržnou ránu na hlavě a po příjezdu zdravotnické záchranné služby byl muž předán zdravotníkům.

ViewImage-(13).jpg

Hasiči dále provedli zabezpečení vozu i protipožární opatření. Silnice I/35 byla v odpoledních hodinách jeden velký led. S opatrností se museli pohybovat po komunikaci i hasiči. Odstraňování následků nehody trvalo až do večera, celkem pět hodin.

snih-(1).gif
Jednotky hasičů mířily i do Skutče, kde došlo večer 2.1. 2019 k nehodě tři osobních vozidel. Komunikace v místě nehody byla nesjízdná. Přivolán byl i sypač, aby provedl posyp namrzlé a zasněžené silnice. Vozidla z příkopů hasiči vytáhli pomocí navijáků.
ViewImage-(14).jpg

snih-(1).gif
V Jablonném nad Orlicí skončilo ve večerních hodinách 2.1.2019, osobní vozidlo na střeše. Hrozivě vypadající nehoda se obešla bez zranění. Hasiči odstranili následky.
ViewImage-(15).jpg

snih-(1).gif
Do Pazuchy, části města Litomyšl, vyjížděli hasiči 2.1. 2019  ve večerních hodinách. Hasiči tady vytahovali vozidlo, které skončilo mezi stromy. Hasiči se museli k řidiči doslova prokousat klestím a větvemi. Motorovými pilami bylo nutné pokácet porost a automobil vyprostit.
ViewImage-(16).jpg

snih-(1).gif
Ve čtvrtek ráno, 3.ledna 2019  hasiči vytahovali auto spadlé ze srázu v Bystrém. Tady hrozilo převrácení automobilu. Kolize se obešla bez zranění. Hasiči vytahovali vozidlo pomocí navijáku
ViewImage-(11).jpg