Sobotní časné ráno bylo pro hasiče v Pardubickém kraji náročné

hasic-nad.jpg
Územní odbor Pardubice
pozarW.png
V prvních 57 vteřinách soboty 29. září 2018 vyjíždělo devět jednotek hasičů k požáru kolny v Holicích. Hasiči ihned po příjezdu zjistili, že se nejedná o požár kolny, ale rodinného domu s přístavkem. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 01.15 hodin a zcela zlikvidován byl v 6.36 hodin.

ViewImage-(1).jpg

Na místě zasahovaly jednotky profesionální z Holic a Pardubic a dále dobrovolné z Holic, Ostřetína, Dolní Rovně, Horního Jelení, Sezemic, Dašic a Velin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 milionů korun.

ViewImage-(2).jpg
Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů a přizval si k vyšetření příčiny vzniku požáru i odborníky z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázní Bohdanče. Příčina je tedy stále předmětem dalšího vyšetřování.

pozarW.png
Do Libišan směřovalo pět jednotek hasičů v sobotu 29. září 2018  v 01.14 hodin.

ViewImage-(3).jpg

Jednotky z centrální stanice Pardubice a dále sousedního Královéhradeckého kraje stanice Pražská a dobrovolné z Opatovic nad Labem, Čeperky a Libišan likvidovaly požár pergoly a stodoly, ve které bylo uskladněno seno.

ViewImage-(4).jpg

Požár hasiči dostali pod kontrolu v 4.15 hodin a zcela ho zlikvidovali v 5.35 hodin. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na lednici. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun a uchránit se okamžitým zásahem hasičů podařilo majetek ve výši 3 miliony korun.

hasic-nad.jpg
Územní odbor Chrudim

nehoda22.png
K nehodě do Chlumu na Chrudimsku vyjížděly tři jednotky hasičů v sobotu 29.zíří 2018 v 01.08 hodin (profesionální jednotky z Hlinska a ze sousedního kraje Vysočina jednotka hasičů ze stanice v Chotěboři a dále dobrovolná jednotka ze Ždírce nad Doubravou).

ViewImage-(5).jpg

Jednalo se o nehodu osobního vozidla, které narazilo do dřevěného sloupu a zůstalo po nehodě mimo komunikaci. Při nehodě byly zraněny dvě osoby. Ohlášeno bylo poškozené elektrické vedení, ale nakonec se jednalo o poškozený telefonní kabel.

ViewImage-(6).jpg

Hasiči spolu s energetiky provedli vyvěšení kabelu zpět na sloup. Po vyšetření nehody policisty byl havarovaný automobil vyproštěn a naložen na vozidlo odtahové služby.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje