Stodolu ve které bylo ustájeno 40 koní pohltily plameny

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

Stodolu ve které bylo ustájeno 40 koní  pohltily plameny

pozar-dum1.jpg
Profesionální i dobrovolné jednotky hasičů likvidovaly v pondělí 26. listopadu 2018 v 4.49 hodin požár stodoly ve Spojile.

aa-(1).jpg

Jednalo se o zemědělský statek se stájemi o rozměrech přibližně 20 x 20 m. Ve stájích bylo ustájeno přibližně zvire-kun.jpg40 koní. Koně hasiči vypustili. Několik koní uteklo. S odchytem hasičům pomáhali strážníci městské policie. Při příjezdu hasičů byla již celá stodola zasažena plameny. Následně došlo i ke zřícení střechy. Uvnitř bylo uskladněno seno. Narušena byla statika celého objektu. Po dohodě s majitelem nechali hasiči objekt kontrolovaně dohořet.

ds-(1).jpg

Požár se mimo objekt nedostal. Hasiči ochlazovali nejen stodolu, ale i okolní objekty. Ochlazování bylo hasiRT.jpgprováděno i z výškové techniky. Následně byl vystěhován materiál a zařízení kanceláří i technologických místností. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 8.46 hodin.

aaaaaa-(1).jpg

penize-skoda.jpgŠkoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je nyní předmětem dalšího vyšetřování. Jednotky jsou stále na místě.

sdd-(1).jpg

has-vysetr.jpgNa místo se v úterý, 27.11. 2018, ráno vrátí vyšetřovatel hasičů. Ten nejprve místo požáru zkontroluje termokamerou a pokud bude teplota přijatelná, bude povolán pes, který je speciálně vycvičen na vyhledávání hořlavých kapalin.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje