Střety se zvěří jsou nebezpečné

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.01.2023 | Proseč/ Pardubický kraj
Střety se zvěří jsou nebezpečné

I takto může skončit váš vůz po střetu se zvěří. Hasiči v Proseči ve středu 18. ledna ve večerních hodinách likvidovali následky střetu srnky s osobním vozem. Naštěstí se posádce vozu nic nestalo, auto už je na tom podstatně hůř. Hasiči zasypali uniklé provozní náplně sorpčním materiálem a odstranili následky nehody.

Na vysokém počtu nehod se zvěří a zvířaty se podepisují neustále rostoucí intenzita silniční dopravy, a ta je stále vyšší právě v nočních hodinách, kdy bývá nadprůměrně vysoký počet střetů s divokými prasaty, ale i srnci.

Co dělat? Pokud už střetu nelze zabránit, snažte se jet přímo a intenzivně brzděte. Pamatujte, že je nebezpečné snažit se střetu zabránit stržením řízení na stranu. Nemusíte se střetnout se zvěří, ale může nastat mnohem horší střet, třeba se stromem či jinou pevnou překážkou. Taková nehoda může mít mnohem horší následky, a to těžké či smrtelné zranění některého z cestujících.

A jak my stále říkáme – buďte na svých cestách opatrní.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje