Sváteční čtvrtek 28.9.2023

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.09.2023 | Pardubický kraj
Sváteční čtvrtek 28.9.2023

Sváteční čtvrtek dne 28.9. 2023 začal pro hasiče v kraji v klidném tempu, postupem času však přibývá událostí.

Požár hrabanky a lesního porostu v Chocni, okr. Ústí nad Orlicí byl nahlášen v krátce před čtrnáctou hodinou. Na místo vyrazily jednotky profesionálních hasičů z HS Vysoké Mýto, JSDHO Choceň a JSDHO Brandýs nad Orlicí. Požár se podařilo zlikvidovat do jedné hodiny od nahlášení. Hasiči na místo povolali ZZS, která odvezla k ošetření dva mladíky, kteří se před příjezdem jednotek pokoušeli uhasit požár a nadýchali se kouře.

Dopravní nehoda dvou motorkářů na silnici I/11 u Jablonného nad Orlicí byla ohlášena v 14:07 hod. Na místo vyrazila jednotka profesionálních hasičů z HS Žamberk a JSDHO Jablonné nad Orlicí. V době příjezdu jednotek se jeden motocykl nacházel mimo komunikaci a jeho řidička si stěžoval na bolest nohou. Zraněnou osobu odvezla ZZS k ošetření, hasiči zajistili místo nehody a poté předali místo Policii České republiky k dalšímu šetření.

kpt. Mgr. Jakub Stryka - zastupující tiskový mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje