Systém eCall aktivoval linku 112

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

18.09.2020 |  Pardubický kraj
Systém eCall aktivoval linku 112

Systém eCall aktivoval linku 112.

Ve čtvrtek odpoledne operační důstojník na základě dopravní nehody ze systému eCall vyslal hasiče do města Králíky, jednalo se zde o nehodu osobního vozidla. Hasiči zabezpečili vozidlo proti požáru a asistovali odtahové službě s naložením automobilu, které mělo registraci teprve deset dní. Na místě byly dvě zraněné osoby, ty si převzala do péče zdravotnická záchranná služba.

Další ohlášená dopravní nehoda ze systému eCall byla dnes ráno v obci Sloupnice. Zde se jednalo o střet osobního a dodávkového vozidla. Jednotka z Litomyšle na místě zabezpečila vozidla proti požáru a zamezila únik kapalin. Jednoho řidiče ošetřila zdravotnická záchranná služba a odvezla do nemocnice na vyšetření. Hasiči do příjezdu policie řídili dopravu na komunikaci. Poté odklidili vozidla mimo silnici a provedli úklid vozovky.

Služba eCall je systém používaný u vozidel v EU, který v případě vážné dopravní nehody automaticky zavolá na bezplatné číslo tísňového volání 112. Jakmile se systém eCall aktivuje, spojí vás prostřednictvím telefonního a datového spojení s pracovníky nejbližšího střediska pro tísňové volání, se kterými mohou cestující ve vozidle případně komunikovat a středisku jsou automaticky přeposlány základní údaje: přesné místo a čas nehody, identifikační číslo vozidla a směr jízdy. To umožní pracovníkům tísňové služby vaši situaci posoudit.

Jana Poláková – asistentka, HZS Pardubického kraje
Zdroj: HZS Pardubického kraje