Tahač i s návěsem pohltily plameny

Tahač i s návěsem pohltily plameny
HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim
chrud.png
Do Dřevíkova na Chrudimsku vyjížděli v pondělí 5. června v 23.17 hodin profesionální hasiči z Hlinska a dobrovolní hasiči z Trhové Kamenice a Hlinska. Došlo zde k požáru tahače Mercedes Benz s návěsem Schwarzmüller. Před příjezdem jednotky hasičů na místě zasahovali hasiči ze Ždírce nad Doubravou. Kamion byl celý v plamenech, a to i s nákladem, který tvořila zásilka jiného majitele.
ViewImage-aspx.jpg
Nelze ale po požáru přesně říci, o jaké materiály se jednalo, protože požárem bylo vše zcela zničeno a nákladové listy obsahují pouze kódy. Hasiči nasadili potřebné proudy vody k likvidaci požáru. Ten dostali hasiči pod kontrolu v úterý v 0.37 hodin.
www.jpg
Předběžná škoda byla vyčíslena pouze na tahači a návěsu na 950 tisíc korun. Další škody budou vyčísleny majitelem přepravovaného nákladu a majitelem vozovky. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Vendula Horáková, tisková mluvčí- HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje