Technická závada na stavebním stroji způsobila požár stodoly

01.03.2017
Technická závada na stavebním stroji způsobila požár stodoly
Územní odbor Pardubice
K požáru stodoly do Velin vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči ve středu 1. března 2017 8.01 hodin. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. Při příjezdu první jednotky byla střešní konstrukce v plamenech. Uvnitř hořely stroje a uvězněna tam byla i zvířata. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 8.29 hodin. Hasiči vytáhli pomocí traktoru ze stodoly stavební stroj UNC.
Ustájení býci byli ochlazováni, protože nebylo možné je vypustit a hasiči nad nimi rozebírali střechu tak, aby zplodiny hoření rychle opouštěly objekt a zvířata byla mimo nebezpečí. Na místo byl přivolán i veterinář. Požár byl zcela zlikvidován v 9.31 hodin. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na elektroinstalaci stavebního stroje UNC. Škoda byla předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 200 tisíc korun. Zásah byl ze strany hasičů ukončen v 11.06 hodin.

Vendula Horáková,
HZS Pardubického kraje