Technický pracovník zachránil klientku Alzheimercentra

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.10.2023 | Pardubice/ Pardubický kraj
Technický pracovník zachránil klientku Alzheimercentra

V odpoledních hodinách 3. 10. 2023 byl nahlášen požár v Alzheimercentru v Pardubicích. Na místo vyjela hasičská technika ze stanice Pardubice a Starého Hradiště.

Při příjezdu hasičů byla klientka z pokoje, ve kterém došlo k požáru, již evakuována. O její záchranu se postaral technický pracovník, který ji vynesl z pokoje a předal zdravotnickému personálu. Následně za pomoci hasicího přístroje hořící postel uhasil a pokoj uzavřel.

Klienty z patra, ve kterém hořelo a z pater nad ním evakuoval personál před příjezdem hasičů do bezpečí. Hasiči provedli dohašení matrace a zahájili odvětrávání objektu za pomoci přetlakové ventilace.

Velké poděkování patří zachránci klientky a personálu, který se postaral o ostatní klienty. Příčina požáru je v šetření.

por. Miroslav Polák, DiS. – zastupující tiskový mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje