Těžká nehoda na obchvatu zablokovala silnici

28.07.2019 | Chrudim/Pardubický kraj
Těžká nehoda na obchvatu zablokovala silnici

HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim

Celkem pět dopravních prostředků se střetlo na obchvatu Chrudimi. Řidič osobního vozidla Škoda Fabia vezl na vleku namíchanou čerstvou betonovou směs. Podle velitele zásahu se pravděpodobně při vysoké rychlosti vozík rozkýval a utrhl se. Postupně tak došlo k nehodě motocyklu a dalších dvou osobních vozidel a nákladního vozu.

Na místě byly dvě těžce zraněné osoby z motocyklu a jedna osoba z osobního vozidla, která byla zasypána převážející betonovou směsí.

Na místo byl přivolán i vrtulník Letecké záchranné služby. Hasiči poskytovali první před lékařskou pomoc, asistovali a pomáhali zdravotnické záchranné službě s ošetřením zraněných. Celkem byly zraněny čtyři osoby.

Dále hasiči odstraňovali následky nehody. Při nehodě došlo i k rozbití skleněné výplně protihlukové stěny.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje