Těžká nehoda na silnici I/35 u Vysoké u Holic

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

16.10.2019 | silnice I/35 / Pardubický kraj
Těžká nehoda na silnici I/35 u Vysoké u Holic

Provoz na silnici I/35 z Vysoké u Holic směrem na Ostřetín byl v úterý 15. října v pozdních odpoledních hodinách omezen z důvodu těžké nehody dvou osobních vozidel. Událost byla na operační středisko hasičů oznámena v 16.58 hodin. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Po nehodě začal osobní automobil Škoda Felicia hořet. Požár byl likvidován kolemjedoucím řidičem hasicím přístrojem. Unikající benzín hasiči zasypali sorpčním materiálem. Na místě byl i vrtulník Letecké záchranné služby, který ale nakonec odletěl prázdný. Při nehodě byly zraněny dvě osoby. Jedna osoba svému zranění na místě podlehla. Hasiči pomáhali zdravotníkům s resuscitací pacienta. Dále zajišťovali unikající provozní náplně tak, aby nedošlo k ekologické havárii. Příčiny nehody vyšetřují policisté.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvč HZS Pardubického kraje
Zdroj: HZS Pardubického kraje