Tragický požár v Sovoluskách byl uzavřen

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

24.05.2020 | Sovoluseky/ Pardubický kraj
Tragický požár v Sovoluskách byl uzavřen

Vyšetřovatelé spolu s kriminalisty pomalu uzavírají tragický požár, který vypukl v Sovoluskách na Pardubicku.

Připomeňme, že do Sovolusek vyjíždělo v neděli 8. prosince 2019 v 0.39 hodin 5 jednotek hasičů. Hasiči se dostali dovnitř domu a vyhledávali osoby, které se měly uvnitř nacházet. Po několika minutách byla nalezena dvě ohořelá lidská těla. Dále hasiči z budovy vynesli 12 kg propanbutanovou lahev. Následně byl proveden průzkum termokamerou a uhašena byla všechna skrytá ohniska. Požár se podařilo hasičům zcela zlikvidovat v 2.15 hodin.

Vyšetřovatelé hasičů spolu s kriminalisty a odborníky z oboru elektro Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč zjišťovali přesné příčiny vzniku požáru.

Příčinou vzniku požáru bylo nedodržení bezpečnostních předpisů při používání tepelného spotřebiče, a to konkrétně horkovzdušné trouby neznámou osobou.

Uvnitř domu byli dva lidé, ale ani jeden z nich požár nepřežil. Nemůžeme s přesností říci, kdo s troubou manipuloval. Škoda byla vyčíslena na 1 milion korun. Uchráněn byl majetek ve výši 20 tisíc korun.

V horkovzdušné troubě byly nalezeny zbytky, pravděpodobně drůbeže. Trouba byla před vznikem požáru pootevřená a zapnutá. Pravděpodobně došlo ke vzplanutí masa v troubě, požár se přenesl skrz pootevřená dvířka na kuchyňskou linku a dále na celý dům.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje