Tragicky skončil střet osobního vozu s kamionem u Holic

HZS Pardubického kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

Tragicky skončil střet osobního vozu s kamionem u Holic

Územní odbor Pardubice

K tragické dopravní nehodě vyjížděli ve středu 21. února v 16.02 hodin profesionální hasiči z Holic a Pardubic a dále dobrovolní hasiči z Holic.

htr.jpg

Nehoda se stala na silnici z Holic do Býště. Střetl se zde osobní automobil Opel Meriva s kamionem. Hasiči ihned po příjezdu na místo museli ze zdemolovaného osobního vozu vyprostit dvě zaklíněné děti. Jedno z dětí bylo převezeno do nemocnice sanitním vozem a druhé dítě bylo vrtulníkem transportováno do nemocnice.

hla.jpg

Řidička utrpěla smrtelná zranění. Hasiči pomáhali zdravotníkům s ošetřením zraněných dětí. Dále bylo nutné odstranit následky nehody, zejména zastavit únik zhruba 300 litrů nafty z nádrže, která se protrhla při nehodě. Hasiči naftu přečerpali do sudů.

ew.jpg

Po zadokumentování a vyšetření nehody policisty hasiči vyprostili tělo řidičky z vraku vozu. Po dobu likvidace dopravní nehody byla silnice zcela uzavřena. Zásah byl ze strany hasičů ukončen v 20.31 hodin.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje