U Jaroslavi došlo ke kolizi dvou kamionů. Silnice byla uzavřena více než dvě hodiny

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

21.04.2017

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice
h.jpg

K nehodě dvou kamionů na silnici I/35 k Jaroslavi vyjížděli ve čtvrtek 20. dubna v 18.49 hodin profesionální hasiči z Holic.
ViewImage-aspx.jpg
Jednalo se o kolizi kamionů – jeden kamion táhl druhého a z dosud nezjištěných příčin došlo k nehodě. Hasiči na místě ihned museli zachytávat unikající naftu z kamionu. Dále bylo nutné zajistit stabilitu vozidla tak, aby nedošlo k pádu druhého kamionu. Při kolizi nebyl nikdo zraněn. Na místo byl povolán vyprošťovací speciál, kterým byl postupně kamion vyproštěn. Rozříznuta byla i tyč, kterým byly vozy spojeny. Při vyprošťování docházelo k dalším únikům nafty. Včas se únik podařilo hasičům zastavit. Silnice I/35 byla po dobu odstraňování následků neprůjezdná. Zásah hasičů byl ukončen v 23.23 hodin. Příčiny nehody vyšetřují policisté.

g.jpg

Vendula Horáková, tisková mluvčí