U obce Jaroslav zasahoval vrtulník

13.02.2017
U obce Jaroslav zasahoval vrtulník
Územní odbor Ústí nad Orlicí
Dopravní nehoda byla nahlášena v neděli 12.2. v 17.23 hodin na krajské operační středisko HZS Pardubického kraje.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vysokého Mýta a dobrovolní hasiči z Holic a Vysokého Mýta.
Při příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu dvou osobních vozidel. Na místě byla jedna zraněná osoba. Hasiči zraněného vyprostili bez použití hydrauliky a zajistili předlékařskou první pomoc. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby si zraněného převzala do péče.
Na žádost záchranné služby hasiči zajistili a nasvítili místo pro přistání záchranářského vrtulníku na komunikaci, který transportoval zraněného do nemocnice.
Jednotka provedla protipožární opatření a zasypala uniklé provozní kapaliny.
Po příjezdu Policie ČR byl proveden úklid komunikace a hasiči se vrátili na základnu ve 20.47 hodin.