Už více než 48 hodin zasahujeme v Národním parku České Švýcarsko

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.07.2022 | České Švýcarsko/Pardubický kraj
Už více než 48 hodin zasahujeme v Národním parku České Švýcarsko

Už více než 48 hodin zasahují profesionální hasiči z HZS Pardubického kraje v Národním parku České Švýcarsko a pomáhají s likvidací lesního požáru. Hašení jsme ve čtvrtek 28. července prováděli dvěma dopravními vedeními C proudy o délkách zhruba 200 m a od rozdělovačů šesti D proudy. „I dnes náš zásah probíhal nad soutěskou řeky Kamenice. Stále jsme nuceni vzhledem k vysoké koncentraci zplodin hoření zasahovat s ochranou úst i očí. Průběžně provádíme čištění oči kapkami a pravidelně měníme respirátory," říká velitel odřadu ppor. Bc. Petr Dvořák. Narušené stromy je nutno pokácet motorovou pilou a stále průběžně vykopávat skrytá ohniska požáru ženijními nástroji ručně. Naprosto úžasná je spolupráce s posádkami leteckého hašení. Po nahlášení souřadnic přesně zasáhnou ohniska a pomáhají tak pozemním posádkám s likvidací požáru.

Ač je o hasiče dobře postaráno, přesto: „děkujeme moc místním obyvatelům, kteří se opravdu o nás, spíše o naše žaludky, skvěle starají,“ říkají jednohlasně hasiči z Pardubického kraje.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí