V Humanitárním skladu v České Třebové je materiál na 817 paletách

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

09.03.2022 | Česká Třebová/ Pardubický kraj
V Humanitárním skladu v České Třebové je materiál na 817 paletách

V České Třebové plně funguje již několik dní centrální sklad humanitární pomoci válkou postižené Ukrajině. Doposud se vybral materiál, který byl umístěn na 817 paletách.

Ve většině případů humanitární pomoc svezli do České Třebové dobrovolní hasiči svými dopravními automobily (celkem do skladu přivezlo materiál 177 automobilů).

Jedná se zejména o hygienické prostředky, jídlo, ochranné prostředky, spacáky, deky i matrace. „Chod skladu zajišťují 4 lidé z územního odboru HZS Ústí nad Orlicí, s výběrem materiálu pomáhá dalších 30 hasičů ze sdružení hasičů a dobrovolníci. Dokonce nám vždy přijdou pomáhat dva sourozenci z Ukrajiny, kteří bydlí v Třebové,“ upřesňuje plk. Ing. Libor Dušek, ředitel územního odboru HZS Ústí nad Orlicí. Materiál je pak vypravován přímo do humanitárního centra v Užhorodu.

V Krajském asistenčním centru v Pardubicích je již standardně zařízen nepřetržitý provoz. Příchod registrujících osob je v celku kontinuální. Pro čekající je dodána potravinovou bankou drobná potravinová pomoc – džusy, přesnídávky pro děti, sladkosti, ovoce, nápoje. Využita byla již i spací místnost, v ní přespalo 14 osob. Stany nouzového přežití, které byly postaveny již byly využity jak přes den, tak přes noc.

Evakuační autobus v průběhu uplynulých dní z vlakového nádraží do asistenčního centra převáží další uprchlíky.

Od počátku spuštění asistenčního centra pro Ukrajince bylo odbaveno 3 205 uprchlíků.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje