V Poličce řidič s autem skončil v rybníku. Z vozu mu měl pomoci kamarád

HZS Pardubického kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

V Poličce řidič s autem skončil v rybníku. Z vozu mu měl pomoci kamarád
Územní odbor Svitavy

V Poličce zasahovali místní profesionální hasiči v úterý 20. února 2018 v 22.10 hodin.
Auto tady skončilo v rybníku a na střeše. Na kluzké silnici měl řidič narazit do stromu otočit se na střechu a spadnout do rybníku.

(1).jpg

Při příjezdu hasičů byl již řidič mimo vozidlo. „Z vozidla řidiči měl pomoci kamarád, který mu otevřel dveře vytáhl ho z vozu. Při našem příjezdu byla již celá kabina pod vodou. Vyčkali jsme až policisté nehodu zadokumentují a pomoci jeřábu jsme potopený automobil vytáhli z vody,“ uvádí k zásahu jeho velitel nprap. Petr Dvořák ze stanice v Poličce.

(1).jpg

Hasiči použili speciální obleky do vody a pomocí vázacích lan upevnili automobil k jeřábu a z vody vytáhli. Událost se obešla bez zranění. Hasiči se vrátili zpět na stanici v 0.32 hodin.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje