V neděli hasiči v Pardubickém kraji likvidovali požáry i následky nehod

znak.jpg4297.jpg

rttr.png
Územní odbor Svitavy

K požáru rekreačního rodinného domu do Študlova na Svitavsku vyjíždělo v neděli 3. září v 0.12 hodin pět jednotek hasičů (profesionální ze Svitav a dobrovolné z Březové nad Svitavou, Študlova, Brněnce a Svitav). Při příjezdu hasičů na místo byla již střecha v plamenech. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 1.05 hodin a zcela zlikvidován byl v 2.59 hodin. Příčinou vzniku požáru byly žhavé částice z ohniště na zahradě, které větrem zalétly do střešní konstrukce objektu. Požárem byly poškozeny dřevěné hospodářské přístavky a část střešní konstrukce v obytné části. Škodu vyšetřovatelka hasičů předběžně vyčíslila na 500 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 900 tisíc korun. Po celou neděli místní hasiči pomáhali s vyklízením objektu. Událost ze strany hasičů byla ukončena v 16.14 hodin.

rttr-(1).png
Územní odbor Ústí nad Orlicí

hhh.jpg

U požáru osobního automobilu Volkswagen Golf zasahovaly v Horní Čermné na Orlickoústecku v neděli 3. září v 15.49 hodin dvě jednotky hasičů – profesionální z Lanškrouna a dobrovolná z Horní Čermné. K požár vozu došlo dle slov vyšetřovatele bezprostředně po jízdě. Požár vznikl v motorovém prostoru vozu, a to v blízkosti turbodmychadla. Přestože došlo k rychlému zásahu dvou požárních jednotek, tak byla škoda předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Hasičům se však podařilo uchránit kabinu automobilu i samotný motor. Uchráněné hodnoty lze stanovit na 130 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na mazacím systému vozu.

rttr-(2).png

Územní odbor Chrudim
h.jpg

hh.jpg

Na silnici Hrochův Týnec směr Městec směřovaly hasičské vozy v neděli 3. září v 18.26 hodin. Došlo zde ke střetu dvou osobních vozidel a motocyklisty. Na místě byl zraněn motocyklista, který byl převezen do nemocnice. V době vyšetřování nehody byla silnice I/17 uzavřena. Hasiči z Chrudimi i Hrochova Týnce odstranili následky nehody a v 21.49 hodin se vrátili na stanice.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje