V souvislosti se silným větrem Pardubický kraj eviduje 566 událostí

30.10.2017
V souvislosti se silným větrem Pardubický kraj eviduje 566 událostí
vitr-silny.jpg
V neděli 29. Října 2017 do 19 hodin  v souvislosti se silným větrem – orkánem Herwart –zasahovali hasiči Pardubického kraje u 472 událostí a od neděle 19 hodin do 13 hodiny odpolední u dalších 58 zásahů v souvislosti se silným větrem.

Tedy celkem za 37 hodin  zasahovali u 566 událostí. Nejhorší situace byla v neděli mezi 10 a 12 hodinou. Byly chvíle, kdy hasiči vyjížděli každou minutu na událost. Obrovský nápor měli i operátoři na tísňových linkách hasičů. Během neděle odbavili více než tisícovku hovorů.
Přes noc i ráno hasiči odstraňovali zejména spadlé stromy, ale i požáry stromů po pádu na elektrické vedení.Hasiči proto spolupracují velmi úzce  s energetiky, linky jsou ale přetížené a hasiči se těžko dovolávají. Několik událostí tak čeká na odbavení a vyřízení, a to z toho důvodu, že je nutné odpojit elektrický proud.

Během pondělí 30.října 2017  zasahovaly jednotky ještě u řady událostí. Například.
  • v Moravské Třebové zajišťovali hasiči střechu proti pádu. Museli strhnout poškozené plechy na budově ve Školní ulici,
  • střechu museli zajistit i hasiči v Horním Jelení.
  • poškozenou střechu hasiči zajišťovali také v Zámrsku.
  • další jednotky v kraji odstraňovaly stromy hrozící pádem.

eee.jpg

e.jpg