V únoru hasiči Pardubického kraje zasahovali u 440 událostí

HZS Pardubického kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

10.03.2018
V únoru  hasiči Pardubického kraje zasahovali u 440 událostí

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během února 2018 celkem k 440 událostem :
Pardubice 123,
Chrudim 81,
Svitavy 115,
Ústí nad Orlicí 121.

Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 222 :
Pardubice 58,
Chrudim 35,
Svitavy 54,
Ústí nad Orlicí 75.

Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, odstraňování popadaných stromů, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci.

Během uplynulých 28 únorových dní hasiči zasahovali u 124 dopravních nehod v kraji:
Pardubice 29,
Chrudim 27,
Svitavy 36,
Ústí nad Orlicí 32

V průběhu února likvidovali hasiči 50 požárů:
Pardubice 12,
Chrudim 9,
Svitavy 17,
Ústí nad Orlicí 12

Mezi největší události v únoru 2018 se zařadí tyto události:

Dne 24. února zasahovali hasiči v Chocni, kde došlo k požáru ve výrobní hale. Škoda byla vyčíslena na 1,6 milionu korun. Příčina vzniku požáru je i nadále v šetření.

Dne 13. února likvidovali hasiči v Heřmanově Městci požár zemědělské budovy. Škoda byla vyčíslena na 534 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 milionů korun. Příčinou vzniku požáru bylo řezání dřeva na okružní pile.

Třetím největším požárem v Pardubickém kraji je ten z 9. února. Jednalo se o požár autobusu, který hořel v Nasavrkách. Škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun. Tady vyšetřovatel stanovil jako příčinu vzniku požáru nepředpokládanou technickou závadu na elektroinstalaci autobusu.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje