V únoru hasiči zasahovali u 482 událostí

HZS Pardubický kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

13.03.2017
V únoru hasiči zasahovali u 482 událostí

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během února 2017 celkem k 482 událostem (Pardubice 107, Chrudim 87, Svitavy 109, Ústí nad Orlicí 179). Nejvíce hasiči zasahovali u technických událostí 308 (Pardubice 60, Chrudim 56, Svitavy 58, Ústí nad Orlicí 134). Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, odstraňování převislého sněhu a rampouchů, měření koncentrací, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci.

Během uplynulých 28 únorových dní hasiči zasahovali u 94 dopravních nehod v kraji (Pardubice 19, Chrudim 19, Svitavy 31, Ústí nad Orlicí 25). V průběhu února likvidovali hasiči 55 požárů (Pardubice 18, Chrudim 8, Svitavy 13, Ústí nad Orlicí 16).

Mezi největší události v měsíci únoru se zařadí tyto požáry:

K největší události v měsíci únoru se zařadí požár a výbuch v areálu společnosti Poličské strojírny, a.s., v Poličce místní části Bořiny dne 23. února 2017. Škoda nebyla dosud přesně vyčíslena. Na místě bylo zraněno celkem 20 osob. Příčina je stále intenzivně vyšetřována.

Dne 12. února 2017 v obci Moravany, v části Čeradice došlo k požáru rodinného domu. Škoda byla vyčíslena na 2 miliony korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 300 tisíc korun.

Při požáru byla jedna osoba popálena a jedna se nadýchala jedovatých zplodin hoření. Příčinou vzniku požáru bylo vznícení pilin po řezání suchého tvrdého dřeva na kotoučové pile.

Dne 2. února 2017 v obci Kunčina na Svitavsku došlo k požáru roubenky. Škoda byla vyčíslena na 2 miliony korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 100 tisíc korun. Jedna osoba byla při požáru zraněna. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost – manipulace se žhavým popelem.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

HZS Pardubického kraje