Ve Svinčanech hořelo již počtvrté, tentokrát hořela zahradní kolna

Ve Svinčanech hořelo již počtvrté, tentokrát hořela zahradní kolna
pozar-ohen3.png
Územní odbor Pardubice
Do Svinčan vyjíždělo v pátek 4. ledna 2019 v 21.24 hodin pět jednotek hasičů (profesionální jednotka z Přelouče a dále dobrovolné ze Svinčan, Choltic a Heřmanova Městce) k požáru dřevěné kolny.

ViewImage.jpg

Při příjezdu hasičů byla již kolna plně zasažena požárem. Jednalo se o objekt o rozměrech zhruba 3 x 12 m. cas4.pngHasiči museli zřídit dálkovou dopravu vody k místu zásahu. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 21.40 hodin a zcela ho zlikvidovali ve 22.20 hodin. Do ranních hodin místo požáru střežili dobrovolní hasiči ze Svinčan. Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který zjišťoval příčinu vzniku požáru.

ViewImage-(2).jpg

vysetovani.jpgDo Svinčan se ale vyšetřovatel hasičů vrátil i v sobotu 5. ledna v ranních hodinách spolu s policejním psem speciálně vycvičeným na vyhledávání hořlavých kapalin. Pes na místě označil jedno místo, kde mohla být pravděpodobně použita hořlavá kapalina. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je vyšetřována.

inorma2.jpgHasiči již zasahovali ve Svinčanech koncem loňského roku 2018, přesně 27. prosince, ve večerních hodinách a 28. prosince v ranních hodinách u požárů plastových kontejnerů a 28. prosince ve večerních hodinách, kdy hořela klubovna dobrovolných hasičů. Tady se škoda vyšplhala na 380 tisíc korun.

ViewImage-(3).jpg

vysetovani.jpg
„Vzhledem k událostem, které se odehrály za poslední dobu v obci Svinčany, nevylučujeme úmyslné zapálení. Tato kolna vzplála jen 50 m od místa, kde hořely plastové kontejnery,“ upřesňuje informace plk. Mgr. Miloslav Vašák, vyšetřovatel hasičů HZS Pardubického kraje.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje