Víkend byl ve znamení dopravních nehod

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

09.05.2022 |  Pardubický kraj
Víkend byl ve znamení dopravních nehod

Uplynulý víkend byl mimořádně ve znamení hlavně dopravních nehod, kterých jsme za víkendové dny napočítali 18. Krásné počasí lákalo na projížďky přírodou, a tak není divu, že vyrazili i motocyklisté. Hasiči zasahovali hned u 5 nehod, u nichž byl účastníkem právě motocyklista. O těch nejvážnějších, které se staly v sobotu 7. května, už od nás víte. Vrtulník letecké záchranné služby letěl hned ke dvěma těžkým nehodám motocyklistů. Ta první se stala na obchvatu Slatiňan u obce Orel a druhá pak na silnici z Kostelce u Heřmanova Městce směrem na Prachovice.

Hydraulické vyprošťovací zařízení museli hasiči použít v sobotu 7. května v dopoledních hodinách u obce Orel na Chrudimsku. Došlo zde ke střetu osobního vozidla s motocyklistou. Doprava na obchvatu Slatiňan tak byla určitě omezena v době odstraňování následků této těžké nehody. Hasiči museli z osobního vozidla vyprostit zaklíněného a zraněného řidiče. Spolujezdec s dvěma dětmi se z auta dostali sami. Zraněný motocyklista byl přepraven vrtulníkem letecké záchranné služby do nemocnice. Pro uklidnění z prožitého nepříjemného zážitku = z dopravní nehody, jsme dvěma dětem předali plyšovou hračku dráčka Záchranáčka. Hasiči dále museli zajistit vozidlo i motocykl proti úniku provozních náplní i vzniku požáru. Po odstranění všech následků nehody se jednotky hasičů z Chrudimi a Slatiňan vrátily zpět na základny. Na silnici z Kostelce u Heřmanova Městce směrem na Prachovice zasahovaly v sobotu 7. května odpoledne jednotky požární ochrany u nehody motocyklisty. Na místě byly zraněny dvě osoby. Jedna osoba byla transportována do nemocnice vrtulníkem letecké zdravotnické služby a druhá byla převezena do nemocnice sanitním vozem. Zajistili jsme místo nehody. Po odstranění následků nehody se vrátili zpět na stanici.

Bohužel i v neděli 8. května jsme mířili k nehodám motocyklistů. V Opatovicích nad Labem na silnici I/37 Pardubice-Hradec Králové jsme zasahovali u nehody motocyklisty. Tady měl motocyklista vyváznout téměř bez zranění.

Naopak zranění utrpěl motocyklista, který havaroval v Běstvině, části obce Rostejn, na Chrudimsku. Hasiči ze stanice Seč zajistili standardně místo nehody. Zraněný motocyklista byl v péči zdravotníků. V Nedvězí zasahovaly v podvečer dvě jednotky hasičů – profesionální z Poličky a dobrovolná z Bystrého u nehody motocyklisty. Zraněný muž byl předán do péče zdravotníků.

Dále jsme zasahovali i u železniční nehody. K nehodě vlaku s osobním vozem došlo v neděli 8. května před polednem ve Vysokém Mýtě. Ve vlaku cestovalo 10 osob. Ke zranění osob naštěstí v tomto případě nedošlo.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje