Vítr a výjezdy hasičů Pardubického kraje

HZS Pardubický kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Vítr a výjezdy hasičů Pardubického kraje
vitr44.jpg

Silný vítr zasáhl v pondělí 4. března 2019 v odpoledních hodinách i Pardubický kraj. Od 14 hodiny do úterní, 5.března 2019, šesté hodiny ranní k 11 výjezdům v souvislosti s vichřicí.

Technické výjezdy na silný vítr:
Pardubice 6 výjezdů
Chrudim 2 výjezdy
Ústí nad Orlicí 3 výjezdy

ViewImage-(3).jpg
Jednalo se zejména o zásahy, kdy museli hasiči pomocí motorových pil odstraňovat spadlé stromy na komunikace.  Likvidace stromů byla nutná, protože stromy tvořily překážku silničního provozu.

Hasiči v silném větru museli v Polabinách zajišťovat také poškozenou atiku na střeše domu, která částečně spadla. Další uvolněné části hrozily pádem a ohrožovaly chodce.

ViewImage-(1).jpg
K požáru louky do Čeperky směřovala jednotka hasičů v pondělí odpoledne. Na trávu spadly dráty elektrického vedení a došlo k požáru trávy o rozměrech přibližně 2x2 metry.

V Chroustovicích hasiči likvidovali požár dřeva na zahradě u domu. Od hořícího roští se vlivem větru rozšířily plameny na uskladněné dřevo.
ViewImage-(2).jpg

Doutnající žhavé kopy popela museli hasiči uhasit v Březové nad Svitavou.
Plameny se rozšířily i na trávu. Hasiči místo prolili řádně vodou, aby silný vítr znovu požár nerozšířil.

ViewImage-(7).jpg
Popadané stromy byly odstraňovány v Lázních Bohdanči, Býšti, Chvaleticích, Brandýse nad Orlicí, České Třebové, Litomyšli, Chocni, Králíkách, Janově, Hrušové i Smrčku.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje