Vozidlo, které muž chystal na technickou kontrolu, celé shořelo

27.05.2020 | Kostěnice/Pardubický kraj
Vozidlo, které muž chystal na technickou kontrolu, celé shořelo

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice

Vozidlo, které muž chystal na technickou kontrolu, celé shořelo.

Pět jednotek hasičů vyjíždělo k požáru stodoly v úterý 26. května ve večerních hodinách. Muže při sváření ve stodole v Kostěnicích vyrušil telefon. Vyšel hned vyřídit hovor ven ze stodoly a po návratu bylo neštěstí hotové – uvnitř již hořelo.

Majitel duchapřítomně zavolal tísňovou linku a začal sám hasit. Operační středisko hasičů vyhlásilo v 18.50 hodin poplach jednotkám: profesionálním hasičům z Holic a Pardubic a dále dobrovolným jednotkám z Dašic, Moravan a Kostěnic. V 19.11 hodin měli hasiči plameny pod kontrolou a v 19.16 hodin byl požár zcela uhašen. Jednotka prozkoumala místa termokamerou a dohasila skrytá ohniska. Po likvidaci požáru hasiči místo předali majiteli, kterého poučili a nařídili 24. hodinový dohled nad požářištěm. Na místo se dostavila vyšetřovatelka hasičů, která nyní zjišťuje přesné příčiny tohoto případu.

Škoda byla vyčíslena na 200 000 Kč. Jednotkám se podařilo uchránit majetek v hodnotě 1 500 000 Kč.

Jana Poláková, HZS Pardubického kraje
Zdroj: HZS Pardubického kraje