Vozidlu s pasažéry hrozilo převrácení

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.02.2022 | Jablonné nad Orlicí/ Pardubický kraj
Vozidlu s pasažéry hrozilo převrácení

Nehoda osobního automobilu, kterému hrozí převrácení byla nahlášena na Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje 26. února 2022 v 8,21 hod. K nehodě byla povolána jednotka hasičů ze stanice Žamberk. Po příjezdu na místo zásahu, byla již u havarovaného vozidla jednotka SDH Jablonné nad Orlicí.  Automobil sjel v místě nehody do příkopu a byl částečně jednou strnou ve svahu, hrozilo tedy převrácení. Hasiči  zajistili pravou stranu  kurtama  ke stromům a pomohli řidičce s opuštěním vozidla.  V automobilu však ještě zůstala osoba sedící na zadním sedadle, která se bála vozidlo opustit - byla po operaci. Jednotky tedy pomalu vytáhly navijákem  automobil zpět na vozovku, zkontrolovaly  zdravotní stav osoby a vozidlo předaly majiteli. Při nehodě nedošlo ke zranění ani k úniku provozních kapalin.

Zdroj: HZS Pardubického kraje