Z haly firmy muselo být evakuováno 37 zaměstnanců

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.02.2022 | Česká Třebová/ Pardubický kraj
Z haly firmy muselo být evakuováno 37 zaměstnanců

K mimořádné události jsme vyjížděli v pondělí 21. února časně ráno do České Třebové. V jedné z firem došlo k vytečení asi 50 litrů fridexu z lisu. Z haly muselo být evakuováno 37 osob. Hasiči nastalou situaci řešili spolu se zaměstnanci firmy. Látka byla vysáta průmyslovým vysavačem a použity byly i sorpční rohože. Mimo areál se kapalina nedostala. Hasiči měřili i meze výbušnosti a nebyly naměřeny žádné nebezpečné koncentrace.

ilustrační hasič.JPG

„Pokud by ale zaměstnanci v hale pracovali v přítomnosti vylitého fridexu, mohli by mít zdravotní problémy, proto jsem vydal pokyn, aby se do doby úplného odklizení vylité látky nikdo v hale nenacházel,“ uvedl velitel zásahu nprap. Marcel Novotný. Fridex je látka, která je široce používána v nemrznoucích chladících kapalinách pro automobily. V čisté formě jde o viskózní jedovatou kapalinu sladké chuti, bez barvy a zápachu.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje