Z jímky plné bahna jsme zachránili malého pejska

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.02.2022 | Pardubický kraj
Z jímky plné bahna jsme zachránili malého pejska

Po náročném čtvrtku, kdy mají hasiči za sebou více než tři stovky zásahů na „velký“ vítr, si v noci na pátek ´střihli´ ještě pardubičtí hasiči výjezd na záchranu zvířete do Dřítče. Jednalo se o malého pejska, který skončil v jímce nedaleko parkoviště.

„Pejsek byl promoklý a zmrzlý v jímce, která byla plná bahna. Jímka byla asi 3 x 3 metry velká,“ upřesňuje informace přímo z místa zasahující hasič Radek Kutil, který měl na sobě speciální kalhoty tzv. „broďáky“, se kterými se brodil bahnem k pejskovi. Jenže malý psík, když se k němu hasič zachránce přiblížil, se ho trochu bál a zalezl ještě do přívodní trubky, která měla průměr asi 50 cm. Jenže šikovnost našeho hasiče je prostě nepopsatelná – pejska se mu podařilo vytáhnout a tím zachránit. Podchlazené psí klubíčko hasič hned předal kolegovi a ten ho zabalil do deky a předal strážníkům Městské policie Sezemice, kteří ho převezli na veterinární stanici. Hasič, když vylezl z jímky, musel být zbaven nánosů bahna. Jsme rádi, že příběh má opět šťastný konec.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje