Za noc evidujeme desítky výjezdů na popadané stromy

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.02.2023 | Pardubický kraj
Za noc evidujeme desítky výjezdů na popadané stromy

4.2.2023 Stromy padají jako hrušky, komentují události jednohlasně hasiči. Celou noc se jednotky požární ochrany po celém kraji nezastavily. Za noc evidujeme více než 70 událostí. V noci z pátku na sobotu odstraňovali hasiči spadlé stromy na komunikaci, na zaparkované automobily a pomáhali posádkám vozů, kterým zatarasily cestu spadlé stromy.

Zřejmě nejhorší byla událost na Suchém vrchu, která se stala v sobotu 4. února časně ráno na silnici č. 11 z Jablonného směrem na Červenou Vodu, kde spadl strom na projíždějící auto. Jednotky ihned po příjezdu dvě osoby z vozu vyprostily a předaly do péče zdravotníkům. Následně byly kmeny odstraněny.

Jelikož je v místě situace opravdu neúnosná a padají zde stále stromy, byla z tohoto důvodu komunikace uzavřena.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje